Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького

Адреса:

м. Суми, вул. 20 років Перемоги, 15

Хламідіоз – розповсюджене венеричне захворювання

Хламідіоз – це широко розповсюджене венеричне захворювання, що характеризується гострим, вялотекущим або безсимптомним перебігом. Збудник – хламідія, найпростіший мікроорганізм, що мешкає в клітинах людського організму.

Хламідії вражають слизові оболонки сечостатевої системи, прямої кишки (при анальному статевому контакті) з подальшим поширенням на всі органи статевої сфери. Можливе ураження очей, слизової оболонки рота і глотки під час орального статевого акту.

Урогенітальний хламідіоз – одна з найсерйозніших соціальних проблем сучасності. Захворюваність поширена переважно серед молодого населення (18-40 років).

Хламідіоз – причини

Безладні статеві контакти – головна причина поширення хвороби. Як правило, у 70% молодих людей, ведучих бурхливу і розгульне статеве життя, виявляються хламідії.

Дитина, проходячи через інфіковані родові шляхи матері, також ризикує стати носієм інфекції. Дуже часто у таких діток після народження виявляються хламідії в носоглоткової порожнини, статевих органах і очах. Вони можуть викликати у немовляти серйозні захворювання: кон’юнктивіт, запалення носоглотки, вуха і навіть легких. У практиці зустрічалися і випадки внутрішньоутробного зараження хламідіозом.

Вірогідність підхопити захворювання контактно-побутовим шляхом – мінімальна. По-перше, це пов’язано з тим, що хламідії поза людського організму моментально погібают- по-друге, навіть якщо якась кількість проникне у ваш організм, не факт, що цієї концентрації буде достатньо для інфікування.

Симптоми захворювання

Від моменту зараження хламідіозом до появи першої симптоматики може пройти від 1 до 4 тижнів.

Найчастіше хворі скаржаться на виникаючі під час сечовипускання і статевого акту болі, свербіж у отвору сечовипускального каналу. У жінки з’являються неприродні жовтуваті виділення, що супроводжуються неприємним запахом, хворобливі відчуття в низу живота, можливі кровотечі під час або після статевого контакту.

У чоловіка спостерігаються печіння і біль в процесі сечовипускання, виділення з пеніса, набряклість яєчок, можлива поява каламутній сечі з прожилками гною.

Поразка прямої кишки проявляється у вигляді незначних болів і виділень з ануса.

Попереджаємо, яскраво виражені симптоми з’являються тільки у 3-5 заразилися людей з 10, у решти 7 – ознаки або повністю відсутні, або не викликають приводу для занепокоєння (вялотекущий хламідіоз).

Дослідження показують, що у кожного третього чоловіка, який страждає хламідіозом, розвиваються ускладнення у вигляді порушення статевої потенції. До того ж інфекція не стоїть на місці, а пересувається все далі і далі, досягаючи сечового міхура і передміхурової залози. Наслідки можуть бути плачевними, аж до розвитку безпліддя.

Тому не зволікайте, а звертайтеся до лікарів ОШВД!